İstanbul Zen

Sınırsız günışığı!

Yapı Kredi Koray'ın ikinci konut projesi İstanbul Zen, metropol kaygılarından uzak kentsel konforun, doğanın sunduğu huzurla uyumlu bir birliktelik hedeflenerek tasarlanmıştır. Proje depreme dayanıklı alanlardan Göktürk Beldesi'nde, İstanbul İstanbul'a komşu 10 dönüm arazi üzerinde geliştirilmiştir.

Kusursuz altyapısı ve yeşil alanların içinde sunduğu konforuyla Göktürk Beldesi'ne farklı bir renk katan İstanbul Zen'in Haziran 2004'te satışlarına başlanmış, Mart 2006'da sahiplerine teslim edilerek kentin güvenli yaşam alanlarına bir yenisi eklenmiştir.

Projenin tasarım sürecinde, kaliteli bir yaşam alanı sunmanın yanı sıra kârlı bir yatırım aracı olması da amaçlanarak dünyadaki yeni trendler incelenmiş, ayrıntılar önemsenmiştir.

Mimarisinde, Uzak Doğu Zen felsefesinin "Yaşanan mekan, içinde yaşadığını anlamak, hayata uyanmaktır" düşüncesi temel alınan Zen Evleri, ışık, doğa, yeşil ve ahşabın uyumu sağlanarak inşa edilmiştir. Proje, 2+1'den 4+1'e, bahçe dublekslerinden teraslı dublekslere, üç bloktaki düz dairelerden galerili ünitelere, ara dublekslerden köşe dublekslere uzanan 9 farklı tipte 74 konutu kapsamaktadır.

Proje Görseli