İstanbul İstanbul

Doğal, renkli ve huzurlu bir yaşam tarzı

1999'da yapımına başlanan, Akdeniz mimarisini geleneksel Türk mimarisiyle birleştiren İstanbul İstanbul, tamamı bir gayrimenkul yatırım ortaklığı tarafından planlanan, geliştirilen ve pazarlanan Türkiye'nin ilk konut projesidir.

Dünyanın en önemli gayrimenkul yarışması olarak kabul edilen MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'nde "Konut Geliştirme" dalında 2002 yılının dünya birincisi olan İstanbul İstanbul, aynı zamanda ULI Awards of Excellence yarışmasında finalist olmuştur. 10.200 m2'lik göleti, köprüleri, bakımlı yeşil alanları ve çevre düzenlemesi ile son derece keyifli bir yaşam alanı sunmaktadır.

Gündelik yaşamı tekdüzelikten uzaklaştıran, sıcak ve samimi bir ortam sunan projede, villa ve dairelerin konumunun seçiminde de gölet ve yeşil alan manzaraları ön planda tutulmuştur.

Yapımı 100 dönümlük bir arazi üzerinde, 3 etap halinde planlanan projenin hayata geçen iki fazı yaklaşık 73.000 m2'lik arsa üzerinde konumlanan 204 üniteden oluşmaktadır. İstanbul İstanbul Projesi'nin satışları 2002 yılında tamamlanmıştır.

Proje Görseli